Správný výběr kompresoru Vám dokáže šetřit nemalé investice do provozu a také údržby.

Šroubový VS pístový kompresor

Šroubový
Pístový

malý hluk 60-70 dB (A)

velký hluk 90 – 100 dB (A)

cenově náročnější na pravidelný servis

velmi levný provoz

možné zatížení 24h/den

Doporučené maximální zatížení  15min/1hod

výroba vzduchu

300 – 20 000l/min

výroba vzduchu

0 – 1000l/min


Pístové kompresory

Na co si dát pozor při výběru pístového kompresoru.

Životnost pístového kompresoru je přímo úměrná kvalitě materiálu a počtu otáček agregátu.  Nejkvalitnější pístové kompresory od výkonu 2,2 kW mají mezi  900 – 1300 ot./min. , poloprofesionální stroje se drží okolo 1500ot./min. a vše ostatní je hobby – věc určená na použití jednou do měsíce.

Další ukazatele kvality kompresoru :

Kvalitní tlakový spínač, prodloužená životnost tlakové nádoby, mobilita stroje, robustní redukční ventil na výstupu, vzduchový chladič, nad 4KW rozběh hvězda/trojúhelník, kvalitní chlazení agregátu a celkově robustní zpracování.

Náhradní díly

Každý týden se setkáváme s kompresory konkurence, na které nelze sehnat žádný náhradní díl, a tím se stává stroj neopravitelný. Naše výrobky mají velké sklady přímo v České republice, a tudíž jsme schopni většinu náhradních dílů sehnat do 2 pracovních dní.

POZOR – !!! Konkurence velice ráda zaměňuje údaj “plnící výkon” X “nasávané množství vzduchu”  a otáčky agregátu raději neuvádí.

 

Šroubové kompresory

Na co si dát pozor při výběru šroubového kompresoru.

Životnost šroubového kompresoru je přímo úměrná kvalitě materiálu a počtu otáček šroubového bloku.  Ideální maximální otáčky jsou od 2850 – 5000 ot./min. Za hranici otáček pro šroubový blok považujeme 7500ot./min. Naše firma doporučuje se držet pod hranicí 5000ot./min.

Další ukazatele kvality  :

Základním ukazatelem kvality je hmotnost celého kompresoru. Při výrobě stejného množství vzduchu je možné těžší kompresor považovat za kvalitnější (robustnější).

Dalšími ukazateli jsou: kvalita motoru, elektroinstalace, šroubovice, vybavenost řídicí jednotky, integrovaný cyklon, velikost chladiče. 

Náhradní díly

Námi prodávané kompresory mají velkou část náhradních dílů dostupnou ve skladech v České republice a i naše firma si drží slušné skladové zásoby.