Kondenzační sušička vzduchu


Jedná se o zařízení, které slouží k odstranění kondenzátu a vlhkosti ze stlačeného vzduchu vyrobeného kompresorem.

Mezi základní požadavky pro správnou funkčnost je :

  1.  Správná teplota v kompresorovně  – ideálně do 25°C
  2. Vstupní teplota vzduchu – ideálně do 35°C
  3. Filtr před vstupem do sušičky – zabraňuje zanešení výměníku
  4. Microfiltr na výstupu – odstraňuje olejové částečky
 
Pokud nejste schopni dodržet požadavky v bodě 1-2 je nutné nevybírat sušičku vzduchu podle udávaného objemového proudu, ale je nutné stroj předimenzovat.

Při špatném nadimenzování stroje dochází pouze k částečné kondenzaci a do systému se dostává množství vodních par (nebo vody) , která je nežádoucí. Pozor i vodní pára, která nezkondenzuje ( nevytvoří vodu ) má stejnou korozivost jako voda samotná.  

Pokud si nejste jistí s výběrem správné sušičky pro Váš provoz tak nás neváhejte kontaktovat.

 

Kondenzační sušička s chladícím mediem glykol 


Místo klasického chladiva je použit glykol, který  pomáhá dosáhnout kromě jiného také stabilnějšího tlakového rosného bodu než u klasických sušiček.
Mezi největší výhodou tohoto řešení je tříokruhový tepelný výměník, který dokáže lépe řídit rosný bod a také šetřit velké množství elektrické energie.

I přes vyšší investici ( 20% oproti verzi bez glykolu ) se u těchto modelů dosahuje návratnosti pořizovací hodnoty během 4-8 let dle vytížení. 

 

Adsorpční sušička


Používá se všude tam kde nestačí tlakový rosný bod 3°C. Adsorpční sušička má tlakový rosný bod -40 až -70°C a její použití je v potravinářství, chemickém a farmaceutickém průmyslu s velmi vysokými požadavky na suchý vzduch. Také se používá ve venkovních provozech, kde může docházet k zamrzání vzduchu v zimních měsících. 
 
Naše firma doporučuje adsorpční sušičku se systémem EMS, který dokáže měřit rosný bod a tím i řídit průběh sušení. Návratnost tohoto řešení v elektrické energii už může být do 6 měsíců.
V případě dalších informací nás kontaktujte.